Modlitwy

Akt nadziei

Akt nadziei jest aktem wyjątkowych z perspektywy treści. Można powiedzieć, że zawiera on w sobie akt zaufania, akt żalu i akt podziwu.

Elementy aktu nadziei

Ufam Tobie. Zaufanie do Boga okazane wprost i bezpośrednio. Wyraża nasze uczucia do Pana Boga bez upiększeń i uniżeń. Zaufanie wynika oczywiście z miłości, dlatego jest tak pewne.

Ty wierny, wszechmogący, miłosierny. Uwielbienie Pana Boga przez czyste stwierdzenie faktów. Przyjęcie wielkości Stwórcy i Jego wszechmocy. Wszystko na spokojnie, tak jakby to była oczywistość.

Grzechów odpuszczenie, łaskę i wieczne zbawienie. Prośba, której wykonania jest pewni tak mocno, że brzmi jak stwierdzenie, że Bóg istnieje. Mowa o odpuszczeniu grzechów jest przyznaniem się do nich, a mowa o łasce prośbą o wybaczenie. Mowa o wiecznym zbawieniu jest prośbą o zbawienie, w które wierzymy i na który mamy nadzieję.

Moc aktu nadziei

Akt nadziei ma w sobie niesamowitą moc, pewność w to, co wierzymy. Kiedy tylko czujemy się słabi, mamy gorszy dzień, czy brak nam chęci do modlitwy odmówmy go sobie. On bije pewnością swojej treści, on umacnia bardzo mocno w trudnych chwilach. Na pewno po modlitwie poczujemy świeży powiew obecności Ducha Świętego. Oczywiście w chwilach radości i szczęścia również o nim nie zapominajmy, wzmocni nasze przeżycia.

Ufam Tobie, boś Ty wierny,
Wszechmogący i miłosierny.
Dasz mi grzechów odpuszczenie,
Łaskę i wieczne zbawienie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *