Modlitwy

Modlitwa o oświecenie umysłu

Gdyby nasze prośby w modlitwach kończyły się na prośbach o zdrowie i nawrócenie byłoby dość oschle i nienaturalnie. Może byłoby to pokorne i skromne, ale człowiek pragnie zazwyczaj więcej i jest to jego natura. O ile w naszych modlitwach pamiętamy o uszanowaniu woli bożej to w naszych prośbach nie ma nic złego.

Dla kogo modlitwa o oświecenie umysłu?

Modlitwa o oświecenie umysłu to modlitwa, którą można stosować w wielu różnych przypadkach. Może modlić się nią każdy kto czuję się ograniczony przez myśli i sprawy tego świata. Może w niej chodzić o otworzenie umysły i oczu na to, co złe a co dobre. Może chodzić o dosłowne oświecenie myśli, kiedy pracujemy nad czymś umysłowo i czujemy blokadę. Sytuacji w życiu jest tyle, że nie sposób wymienić wszystkich, które są odpowiednie dla tej modlitwy.

Jeśli czujemy potrzebę oświecenie umysłu pamiętajmy, że wszystko co może się zdarzyć musi być zgodne z wolą Pana Boga – musi nad nami czuwać Boża Opatrzność. Nie zapominajmy zapraszać zwłaszcza Ducha Świętego do naszego życia i wykonywanych czynności, a wtedy oświecenie przyjdzie naturalnie i będzie efektem naszej współpracy z Bogiem. Modlitwa sama w sobie nie jest magicznym zaklęciem, które działa zawsze i wszędzie.

Panie Jezu Chryste, oświeć mnie jasnością wewnętrznego światła i wyprowadź moje myśli z zakamarków mojego serca. Powstrzymaj od pokus i grzechu, abym mógł usłyszeć Twój głos i doznać Twojego natchnienia. Dobry Boże trwaj przy mnie, aby mój umysł był Tobie posłuszny, a jego praca owocna.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *