Modlitwy

Modlitwa o pojednanie w rodzinie

Podczas, gdy z każdej strony słyszymy intencje modlitw za zmarłych, za solenizantów, za chorych w naprawdę wielu rodzinach dzieją się złe rzeczy, a ich członkowi w ciszy modlą się o zmiany. Może wstydliwe rzeczy trudniej powiedzieć na głos, ale modlitwa Kościoła naprawdę ma wielką moc.

Rodzina – fundament Kościoła

Rodzina, czy to bliska, czy daleka, czy nawet niespokrewniona jest dla każdego człowieka bardzo ważna. Są oczywiście tacy, co twierdzą inaczej, ale zazwyczaj są to osoby, które nie są ze sobą szczere, chowają w sercu jakiś ból albo są za młode i odzywa się w nich młodzieńczy upór. Rodzina to podstawa do tworzenia jakiejkolwiek społeczności – kraju, Kościoła, świata, bo bez rodziny nie przetrwamy albo będzie trwać w nieładzie i niezgodzie.

Modlitwa o pojednanie w rodzinie

Musimy dbać o rodziny, czyli o siebie nawzajem, musimy pomagać w troskach i reagować, gdy dzieje się coś złego. Jeśli wiemy, że ktoś się uzależniony modlimy się za niego np. modlitwą o uwolnienie. A ile rodzin, z różnych innych przyczyn, jest podzielona? Ile osób za sobą tęskni przez kłótnie i różnice zdań?

Podziały w rodzinie często bywają nieodwracalne, oczywiście z winy człowieka. Jeśli tylko wiemy o takiej skłóconej rodzinie módlmy się za nią. A jeśli to chodzi o naszą rodzinę to poza modlitwą starajmy się rozmawiać z bliskimi, prośmy innych o modlitwę, zamówmy Mszę Świętą w tej intencji. Działajmy, aby dzięki zgodzie wszyscy mogli dostać się do nieba.

Panie Boże, Dawco wszelkich dóbr, spójrz swoim miłosiernym okiem na rodzinę, która żyje w niezgodzie. Pomóż im, aby przełamali swój upór i zapragnęli przyjaźni z bliskimi. Daj, aby błądzący pokonali swoje słabości i poczuli od Ciebie odwagę do zmian. A tym, którzy najbardziej cierpią przez te spory daj łaskę cierpliwości i mądrego działania. Niech Duch Święty umacnia wszystkie podzielone rodziny!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *