Modlitwy

Modlitwa o uwolnienie

Modlitwy o uwolnienie zazwyczaj dotyczą uwolnienia od złego ducha. Jednak mogą być to również prośby o uwolnienie np. od lęku czy nałogu. W najcięższych przypadkach zniewolenia przez Szatana odprawiane są egzorcyzmy.

Modlitwa o uwolnienie

Treści modlitw o uwolnienie zazwyczaj nie obejmują wyłącznie sprawy, o którą prosimy, w której jesteśmy uwięzieni. Za zniewoleniem zazwyczaj idą w konsekwencji różne inne problemy oraz troski i je właśnie składamy również w tych modlitwach. Modlitwa o uwolnienie dotyczy spraw duchowych, niefizycznych. Oczywiście, gdy problem jest natury fizycznej, ale przeniknął czyjeś myśli i serce do rangi zniewolenia to również się go włącza do modlitwy. Modlitwa o uwolnienie dotyczy po prostu ważnych, arcytrudnych i zaawansowanych stadiów problemów, które kogoś zniewoliły.

Modlitwa o uwolnienie a egzorcyzmy

Różnica pomiędzy modlitwą o uwolnienie o egzorcyzm mamy jest bardzo istotna i nie można utożsamiać jednego z drugim. Egzorcyzm to obrzęd liturgiczny, rzadki bo przypadki opętania diabelskiego są rzadkie i dokładnie weryfikowane (również przez lekarza). Egzorcyzm odprawiany jest przez kapłana posiadającego do tego odpowiednie upoważnienie.

Proponujemy poniżej jedną z modlitw o uwolnienie (popularną, ale bardzo silną) oraz podjęcie w tej intencji jakiegoś długoterminowego postanowienia, a jeśli czujemy, że zniewolenie w jakiejś sprawie nas przerasta poprośmy o rozmowę kapłana.

Święty Michale Archaniele broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy. A Ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *