Modlitwy

Modlitwa o dobry dzień

Każdy nowy dzień jest czystą kartą i zbiegiem godzin, gdzie może wydarzyć się wiele dobrego w naszym życiu. Jeśli jednak chcemy dobrze zacząć dzień, to najważniejsze jest, by zacząć go odpowiednią modlitwą. Powierzając losy tego dnia Bogu, ma się pewność, że nic z czym byśmy sobie nie poradzili, nie może się stać. Jeśli jest się osobą zabieganą, to nie zawsze poranna modlitwa musi być wykonywana na klęcząco. Czasem bowiem wyniku braku czasu jedynym miejscem, gdzie można rano odmówić modlitwę, jest na przykład droga do pracy. Ważne jest by móc poświęcić chwilę skupienia na modlitwę, którą w wyniku braku warunku, możesz odmówić w myślach stojąc w autobusie.

Jaką modlitwę rano odmawiać?

Jeśli masz chwilę na odmówienie porannej modlitwy, to dobrze jest postawić na modlitwę różańcową. Jeśli jednak czeka cię dzień pełen nauki lub wytężania umysłu w pracy, to modlitwę swoją skieruj do Ducha Świętego. Prosząc go o oświecenie, można być spokojnym o swoją naukę. W trudnych przypadkach, gdzie czeka cię dzień pełen wyzwań i trudnych rzeczy, które wydają się zgoła beznadziejne, warto skierować modlitwę do Świętej Rity, która pomaga w sprawach beznadziejnych. Starą tradycje wśród matek było zaczynać modlitwą maryjną, taka jak Pod Twoją Obronę. Zawsze można również modlić się do swojego Anioła Stróża, który jest obecny z nami cały dzień.

Niezależnie od tego czy modlitwa jest mówiona z pamięci, czytana z książeczki lub telefonu, ważne jest by mówić ją z czystym sercem i przekonaniem. Jeśli czujesz potrzebę pomodlenia się rano, a nie masz jak przeczytać skomponowanej już modlitwy, możesz wypowiedzieć swoimi słowami prośbę do Boga o opiekę nad tobą przez cały dzień.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *