Modlitwy

Modlitwa o zdrowie

Składając komuś życzenia najczęściej życzymy mu zdrowia i to nie tylko, gdy solenizantem czy jubilatem jest osoba schorowana. Wynika to najprawdopodobniej z szacunku i respektu, jakie mamy do życia otrzymanego od Pana Boga. Nasza ograniczoność w tym zakresie jest tak duża, że ani przez chwilę nie wahamy się powierzać zdrowia naszego i naszych bliskich w swoich modlitwach.

Tak naprawdę wszystkie troski związane ze zdrowiem możemy oddać w ręce Pana Boga, a on zajmie się nimi najlepiej jak się da. Modlić może się każdy, zarówno za siebie, jak i za dowolną osobę. Modlić można się w stanie zupełnego zdrowia, jak i w trakcie choroby, czy po jej pokonaniu. Poniżej kilka historii, które przedstawiają zupełnie różne oblicza modlitw o zdrowie, a jednak każda z tych modlitw jest przyjęta przez Boga dokładnie tak samo poważnie i z troską. Co nie oznacza jednocześnie, że nasza prośba zostanie wysłuchana dokładnie tak jak to sobie wyobrażamy. Czasami boże rozwiązania są zupełnie inne, czasami nawet niezauważalne, czy niezrozumiałe dla osoby, która zwracała się o pomoc. Nie zmienia to jednak faktu, że te rozwiązania są najlepsze.

  • Modlitwa mamy o zdrowie dla swojego sześcioletniego synka, który kolejny tydzień zmaga się z grypą.
  • Modlitwa wnuczki o zdrowie dla nieschorowanej i energicznej babci.
  • Modlitwa męża o zdrowie dla żony, która cierpi na depresję w związku z utratą nienarodzonego dziecka.
  • Modlitwa żony o uzdrowienie z nałogu alkoholowego swojego męża.
  • Modlitwa o zdrowie dla koleżanki z pracy, która zaangażowała się w pracę do tego stopnia, że nie ma czasu dla Boga, siebie i rodziny.
  • Modlitwa dziadka o zdrowie dla wnuka, który odwrócił się od Boga i kościoła.
  • Modlitwa opiekuna o zdrowie dla swojego nieuleczalnie chorego podopiecznego.

Modlitwa o zdrowie, tak jak wiele innych modlitw, może mieć formę konkretnej modlitwy, ale może też być wypowiedziana własnymi słowami. Nie ma wątpliwości, że każda z tych modlitw dotrze do odpowiedniej osoby. Jeśli mamy czas i możliwości, warto wtedy odmówić konkretną modlitwę. W modlitewnikach jest wiele propozycji niedługich modlitw o zdrowie, zarówno swoje, jak i innych osób. Są również szczególne modlitwy dla rodziców modlących się o zdrowie dzieci, modlitwy dzieci modlących się o zdrowie rodziców i wiele innych.  Każdy może znaleźć taką, która będzie bliska jego sercu.

modlitewnik

Jeśli modlimy się w wielkiej sprawie, czyli po ludzku o rzeczy niemożliwe, często chcemy podjąć się dłuższej czy regularnej modlitwy. Propozycją może być kilkudniowa nowenna do św. Rity czy znacznie dłuższa nowenna pompejańska. Każdego dnia modlimy się wtedy w intencji uzdrowienia danej osoby.

A jeśli modlimy się o zdrowie nie dla siebie, ale dla innej osoby to do swojej modlitwy zawsze warto dołączyć inny uczynek. Dobrą propozycją jest na pewno przyjęcie Komunii Świętej w intencji chorego lub ofiarowanie swojej spowiedzi świętej w jego intencji. Pamiętajmy wtedy, aby wypełnić pięć warunków dobrej spowiedzi, aby nasza ofiara była cenna w oczach Pana Boga.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *