Modlitwy

Modlitwa za zmarłego ojca

Gdy z tego ziemskiego świata odchodzi ktoś bliski czujemy często ból i niezrozumienie. Wydaje nam się, że plan boży jest jakiś nieprzemyślany i że to, co przechodzimy nie ma nic wspólnego z pięknem i miłością. Szczególnie trudne są dla nas odejścia rodziców, bo z nimi najczęściej jesteśmy związani od zawsze.

Trudna śmierć rodzica

Śmierć matki i śmierć ojca to bardzo trudne doświadczenia dla każdego, kto nie został w życiu rozłączony ze swoimi rodzicami w dzieciństwie. W takich chwilach starajmy się pamiętać, że odejście z tego świata jest narodzeniem się z Jezusa Chrystusa i rozpoczęciem życia wiecznego. Nie dziwne, że to dla nas niezrozumiałe, ale na pewno dobre dla naszych rodziców. Uwolnienie od trosk doczesnych i radość oczekiwania na życie wieczne jest czymś niezastąpionym dla każdego człowieka.

Częściowo dla własnej ulgi, ale przede wszystkim dla zmarłego taty warto modlić się w jego intencji. Można skorzystać z modlitwy za zmarłych czy litanii za zmarłych lub użyć poniższej modlitwy za zmarłego ojca.

Boże, od Ciebie pochodzi wszelkie ojcostwo, zmiłuj się nad zmarłym swoim sługą, a moim ziemskich ojcem [imię], który jako dobry tata troszczył się o swoją rodzinę; nagródź jego miłość i wierność Twoim pokojem, a osieroconą rodzinę otocz swoją opieką. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *