Modlitwy

Modlitwa za zmarłych

Co nas właściwie czeka po śmierci? Jak płynie czas po śmierci? Co się dzieje z naszymi bliskimi zmarłymi? Pytań wiele, a odpowiedzi po ludzku konkretnych bardzo mało. Dlatego warto modlić się o zbawienie dla wszystkich zmarłych, bo choć mamy o nich pewnie bardzo dobre mniemanie to nie wiemy jak wyglądało ich życie w oczach Boga.

Modlitwa za zmarłych

Najpopularniejsza modlitwa za zmarłych to oczywiście Wieczny odpoczynek:

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

Kiedy jednak żegnamy z tego świata kogoś nam szczególnie bliskiego to mamy głęboką chęć dodatkowej modlitwy za niego. Szukamy modlitwy dłuższej, bogatszej w treść, zajmującej więcej czasu. Dobrym pomysłem jest Litania za zmarłych, jednak jeśli chcemy modlić się szczególnie w intencji konkretnej osoby to polecamy poniższą modlitwę.

Prosimy Cię, Panie, zmiłuj się w swojej ojcowskiej dobroci nad duszą Twojego sługi (Twojej służebnicy) [imię] i wyzwolonej od skażenia śmierci przywróć udział w wiecznym zbawieniu. Prosimy Cię, Panie, niech nasza modlitwa uprosi u Twojej dobroci oczyszczenie ze wszystkich win dla duszy Twojego sługi (Twojej służebnicy) [imię], aby osiągnęła Twoje wiekuiste miłosierdzie. Prosimy Cię, Panie, aby dusza sługi Twojego (służebnicy Twojej) [imię]. osiągnęła udział w świętości wiekuistej, której zadatek otrzymała w Sakramencie wiecznego miłosierdzia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Módlmy się za zmarłych często, nie tylko w listopadzie i od święta. To jest w zasadzie nasz ludzki obowiązek. Skoro nie możemy o nich dbać, tak jak do tej pory to dbajmy o nich naszą modlitwą. Nic więcej im teraz nie jest potrzebne.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *