Modlitwy

Do Ciebie, Boże rączki podnoszę

Do nauki modlitw małych dzieci dorośli podchodzą bardzo różnie. Starajmy się dopasowywać sposób nauczania do charakteru małego dziecka i nie zapominajmy, że główne przekazywanie wiary następuje poprzez dawanie przykładu.

Prosta i krótka modlitwa dla dzieci

Część dorosłych twierdzi, że dziecko powinno samo nauczyć się modlitw w kościele i z książeczki podczas przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to jakieś nie najgorsze podejście, ale na szczęście jest grono rodziców, które chce brać czynny udział w tej nauce.

Dzisiaj mamy wiele różnych wierszyków modlitewnych dla dzieci i warto z nich korzystać, aby zarazić pociechy entuzjazmem do modlitwy. Oczywiście stopniowo trzeba dzieci wprowadzać w poważniejsze modlitwy, ale najważniejsze jest, aby dziecku zwracać uwagę, że bez względu na wybór modlitwy zwraca się ono do samego Pana Boga. Istotą jest pilnować, aby dziecko nie mówiło modlitwy bez zastanowienia, co w przypadku dzieci już samo w sobie jest wysiłkiem.

Jako pierwsze modlitwy wierszyki takie jak Do Ciebie, Boże rączki podnoszę nadają się bardzo dobrze. Do tego są radosne i proste, a nie długie i jednostajne. Pamiętajmy również, że Pan Bóg chce abyśmy byli, jak dzieci, a nasza modlitwa ma być żywa. Być może szczera, ale nieskładna modlitwa kilkulatka jest w oczach Boga prawdziwsza niż opanowane i wyuczone modlitwy dorosłych.

Do Ciebie Boże rączki podnoszę,

o zdrowie dla moich najbliższych proszę

i proszę także, niech mnie od złego,

na każdym kroku Aniołki strzegą.

 

Do Ciebie Boże rączki podnoszę,

o zdrowie dla mamy i taty proszę

i proszę także, niech mnie od złego,

na każdym kroku Aniołki strzegą.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *