Modlitwy

Aniele Boży

Aniele Boży to prosto modlitwa, którą zna każdy z nas. Nie warto o niej zapominać, bo zwraca się do indywidualnego opiekuna każdego z nas – Anioła Stróża.

Dla kogo modlitwa Aniele Boży?

Lista spisanych modlitw jest bardzo długa i są one bardzo różne – krótkie, długie, proste, skomplikowane, wielodniowe, ogóle, tematyczne… Każdy może wybrać w danym czasie taką, jaka mu odpowiada. Niektórzy są bardzo wprawieni w modlitwie i nawet wyszukują sobie nowe modlitwy, jednak nawet takie osoby odmawiają Aniele Boży. Ta modlitwa jest po prostu dla każdego i na każdy czas. Mogą się nią modlić wszyscy od dzieci po osoby starsze. Anioł Stróż każdego z nich będzie ucieszony, kiedy zwróci się do niego jego podopieczny.

Kiedy odmawiać modlitwę Aniele Boży?

Szczególnie dobrze sprawdza się na poranną modlitwę, czy na modlitwę w biegu. A ze względu na to, że jest to bezpośrednia modlitwa do Anioła Stróża, który zawsze jest przy nas i nam pomaga, polecamy odmawiać się w sytuacjach trudnych, kiedy nie wiemy co zrobić lub stresujemy się przed jakimś wydarzeniem.

Modlitwa Aniele Boży jest również świetnym wyborem na pierwszą modlitwę dla dzieci. Prostota i łagodność tej modlitwy są odpowiednie dla najmłodszych. Warto przekazywać ją kolejnym pokoleniom w domach, bo później w życiu dorosłym w kościele jest odmawiana stosunkowo rzadko.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *