Modlitwy

Zdrowaś Maryjo

Chociaż modlitwa Ojcze Nasz jest bardziej pierwotna i w pewnym sensie ważniejsza to chyba najczęściej jednak odmawiana jest modlitwa Zdrowaś Maryjo. Zwłaszcza jako chrześcijanie jesteśmy rozkochani w modlitwie różańcowej.

Kiedy modlimy się modlitwą Zdrowaś Maryjo?

Kult Matki Bożej jest tak duży (zarówno w Polsce, jak i na świecie), że modlitwę Zdrowaś Maryjo odmawiamy niemal jak znak krzyża, ale przede wszystkim modlimy się nią w pacierzu i w modlitwie różańcowej. Oczywiście możemy to robić kiedykolwiek, w trakcie pracy czy jazdy autobusem. Wiele osób praktykuje nawet odmawianie tej modlitwy w jej pierwotnym języku, czyli w języku łacińskim.

Dla kogo modlitwa Zdrowaś Maryjo?

Modlitwa Zdrowaś Maryjo jest modlitwą dla każdego. Małe dziecko, dorosły, mężczyzna, kobieta, ksiądz, starzec. Każdy może zwracać się ze swoimi sprawami do Maryi, a w zasadzie przez jej wstawiennictwo. Maryja przyjmie od nas wszystkie troski, prośby i słowa dziękczynienia, czy uwielbienia – zarówno do niej samej, jak do Jezusa. Ona jest ludzką matką samego Boga, jeżeli szukamy silnego wstawiennictwa w naszych modlitwach to nie ma lepszego sposobu niż Zdrowaś Maryjo.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami,
i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi
teraz i w godzinę śmierci naszej.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *