Modlitwy

Modlitwa o nawrócenie męża

Modlitwa o nawrócenie drugiej osoby jest zazwyczaj bardzo szczera i mamy do niej więcej uporu i motywacji niż chociażby do codziennej modlitwy. Wynika to z tego, że zazwyczaj osoba, za którą się modlimy to ktoś nam bliski i na co dzień musimy patrzeć, jak zamiast podnosić się to oddala się od Pana Boga. Szczególną sytuacją jest sytuacja, w której tą osobą jest nasz mąż.

Nawrócenie, czyli co?

Gdy podczas Mszy Świętej słyszymy na jej początku intencje, w jakich jest sprawowana to zazwyczaj dotyczy osób zmarłych lub solenizantów, czy chorych. Od czasu do czasu zdarza się, że ktoś zamawia intencję o nawrócenie jakiejś osoby. Wtedy zazwyczaj jesteśmy bardziej poruszeni i zastanawiamy się, czego ta osoba może najbardziej potrzebować.

Nawrócenie to ponowne przyjęcie Pana Boga do swojego serca, zwrócenie się ku Niemu i przyjęcie jego wartości i zasad. Jednak w życiu może to wyglądać bardzo różnie. W sytuacji, kiedy chodzi o naszego męża również może to znaczyć bardzo wiele…

Jeśli Twój mąż odwrócił się od Pana Boga, ale poza tym jest dobrym człowiekiem warto regularnie modlić się o niego ogólną modlitwą o nawrócenie, np.

Panie Jezu, powierzam Ci serce i duszę mojego męża. Pomóż mu zaufać Ci w pełni, aby Twoja miłość była głęboko w nim zakorzeniona i by promieniowała na całe nasze wspólne życie. Wiem, że jeśli Ty będziesz na pierwszym miejscu w Jego życiu, wszystko będzie na swoim miejscu.

Jeśli jednak za potrzebną nawrócenia stoją konkretne grzechy np. naużywanie alkoholu, przemoc domowa lub inne trudne z natury tematy to polecamy po pierwsze modlitwy skonkretyzowane, np. modlitwę o wyjście z uzależniania. A po drugie dłuższe modlitwy, jednak nie chodzi tylko o długość treści modlitwy. Bardzo owocne są modlitwy, w których podejmujemy się modlitwy długoterminowej. Np. nowenny do świętej Rity (święta od spraw beznadziejnych), która trwa 9 dni.

Podczas wypraszania łaski nawrócenia dla swojego męża, pamiętaj, aby nie próbować zmieniać go na siłę swoimi siłami. Nie wymuszaj na mężu wspólnego udziału we Mszy Świętej, bo może to przynieść odwrotny skutek. Staraj się robić to przypadkowo, zachęcaj go opowieściami i swoim postępowaniem. A jeśli problem męża jest głębszy to zasięgnij pomocy specjalistów, aby dowiedzieć się jak postępować i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *