Modlitwy

Modlitwa na Wielki Post

Wielki Post rozpoczynamy z wielkim zapałem i energią. Jednak często wraz z kolejnymi tygodniami zaczyna nam brakować tego ognia miłości. Aby go nie stracić warto wybrać sobie na Wielki Post jedną modlitwę i codziennie rano ją odmawiać.

Dla kogo i po co modlitwa na Wielki Post?

Aby nie poddać się szybkiemu biegowi życia i uciekającym dniom. Aby świadomie przeżywać każdy dzień tego wyjątkowo ważnego okresu w roku. Aby przypominać sobie swoje postanowienia wielkopostne. Aby zwracać swój wzrok na Jezusa, bo to on jest w tym wszystkim najważniejszy.

Modlitwę proponujemy tym, którym brakuje stałości i regularności w modlitwie oraz postanowieniach, nie tylko wielkopostnych. Jeśli czujesz się słaby w zbliżaniu do Pana Boga i ciągle Cię coś od Niego odciąga to kierujemy te słowa właśnie do Ciebie.  Jeśli Wielki Post 2021 zacząłeś z energią od Środy Popielcowej, a teraz jakbyś zapomniał. Jeśli może nawet nie zacząłeś Wielkiego Postu, ale teraz włączyć się w jego przeżywanie. W każdym przypadku ta modlitwa jest dla Ciebie.

Oczywiście, jeśli nie mamy problemu z powtarzającymi się upadkami odnośnie modlitwy i spotkań z Panem Bogiem w czasie Wielkiego Postu to również możemy dołączyć poniższą modlitwę do swojego dnia. Może wtedy warto dodać do niej jakąś intencję za osoby, którym przygotowania do Triduum Paschalnego nie idą tak dobrze?

Niebieski Ojcze, jestem wezwany, aby kroczyć w świetle Chrystusa, Twojego Syna, i aby wierzyć w jego mądrość. Podczas Wielkiego Postu poddaję się Mu coraz bardziej i staram się wierzyć w Niego całym moim sercem. Wkraczam na ścieżkę skruchy abym w umieraniu dla siebie mógł powstać do nowego życia.

Panie Jezu, Ty przepowiadałeś pokój dla grzesznego świata i przyniosłeś ludzkości dar pojednania przez Twoje cierpienie i śmierć. Kocham Cię i z radością noszę imię 'Chrześcijanin’. Ucz mnie iść za Twoim przykładem. Powiększaj moją wiarę, nadzieję i miłość, abym mógł zamieniać nienawiść w miłość, a konflikty w pokój.

Kochający Odkupicielu przez Twoją mękę naucz mnie wypierać się siebie, umocnij mnie przeciw złu i niepomyślności, a przez to uczyń mnie gotowym do świętowania Twojego Zmartwychwstania. Uzdrowicielu ciała i duszy, ulecz choroby mojego ducha, abym mógł wzrastać w świętości w Twojej nieustannej trosce. Wybacz mi winy przeciwko jedności Twojej rodziny; naucz mnie kochać tak jak Ty kochasz mnie.

Dobry Mistrzu, naucz mnie pamiętać o godności, jaką mi dałeś na Chrzcie Świętym, abym żył dla Ciebie w każdej chwili. Daj mi serce doskonałe do przyjęcia Twojego zadania, abym przyniósł w przyszłości owoc cierpliwości. Odnów moją gorliwość do pracy z Tobą w budowaniu lepszego świata, aby moi przyjaciele mogli usłyszeć Twoją Dobrą Nowinę pokoju i sprawiedliwości.
Amen.

modlitwa ze strony www.apostol.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *