Modlitwy

Modlitwa do Jana Pawła II

Gdy mówimy o modlitwie do świętego mamy na myśli oczywiście modlitwę za jego wstawiennictwem. A o szczególne wstawiennictwo możemy prosić naszego papieża rodaka, Jana Pawła II.

O co możemy się modlić do Jana Pawła II?

Jan Paweł II jest patronem rodzin, Światowych Dni Młodzieży, Akcji Katolickiej w Polsce oraz polsko-ukraińskiego pojednania. Wszystkie sprawy związane z tymi tematami śmiało możemy oddawać w jego ręce. Zwłaszcza problemy i troski rodzinne, bo papież szczególną uwagę zwracał na instytucje rodziny i jej fundamenty. Jeśli brakuje w naszej rodzinie zrozumienia i miłości nie wahajmy się.

Papież Polak na pewno równie chętnie przyjmie od nas wszelkie modlitwy dotyczące ojczyzny i Kościoła. Jan Paweł II jako nasz rodak, patriota nie zawaha się, aby nam pomóc. O ile oczywiście jest to zgodne z wolą Pana Boga.

Karol Wojtyła od młodości był dobrym i mądrym człowiekiem. Pomocnym i uczynnym. Teraz, gdy ma szczególne miejsce w niebie na pewno chce jeszcze bardziej był dla ludzi. Jeśli tylko czujemy potrzebę i bliskość jego osoby możemy modlić się za jego wstawiennictwem w dowolnej intencji. Jeśli chcielibyśmy skorzystać z gotowej modlitwy to poniżej tekst jednej z wielu. Zachęcamy również do odmawiania Litanii do św. Jana Pawła II.

Janie Pawle II, nasz święty orędowniku, wspomożycielu w trudnych sprawach. Ty, który swoim życiem świadczyłeś o wielkiej miłości do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi, w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym. Przez miłość i wielkie cierpienie, ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżamy się do świętości. Pragnę prosić Cię o wstawiennictwo w mojej sprawie… wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę i miłość pomożesz zanieść ją do Boga. Ufam w miłosierdzie Boże i moc Twej papieskiej modlitwy. Pragnę przez Jezusa i Maryję za Twoim przykładem zbliżyć się do Boga.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *