Modlitwy

Modlitwa do Matki Bożej

Kult Matki Jezusa jest w Polsce bardzo popularny. Matka Jezusa była szczególną osobą w Jego życiu i najbardziej wyjątkowym człowiekiem w ogóle. Lubimy oddawać się jej opiece, ponieważ jest uosobieniem czułości, delikatności i wyrozumiałości.

Modlitwa do Matki Bożej

Kult maryjny istnieje nie tylko w katolicyzmie, ale u nas jest szczególną odmianą kultu świętych. Maryja jest uznawana za Matkę Boga w rozumieniu matki Jezusa Chrystusa i wierzy się, że z tego względu może szczególnie skutecznie służyć wiernym swoim wstawiennictwem. Do tego Maryja była bez grzechu poczęta, czego nie można powiedzieć o nikim innym, nawet o innych świętych.

To co jeszcze przyciąga nas do Maryi to jej kobiecość i matczyność. Naturalnie osoba Matki Bożej kojarzy nam się z  dobrocią, miłością i opieką. Dodatkowo Maryja była mądra i rozważna, słuchała bożych natchnień. Dla każdego z nas jest przykładem do naśladowania.

Modlitw do Matki Bożej jest bardzo dużo. Możemy wybierać te, które bardziej wpasowują się w nasze myśli i emocje. Jest wiele krótkich modlitw, wiele litanii (np. Litania Loretańska), Różaniec, a to i tak nie wszystko. Można również skorzystać z modlitwy oddania się Matce Bożej, której treść zamieszczamy poniżej.

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!!!

Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości.

Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna i zawsze zwyciężasz.

Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *