Pismo ŚwięteWiara i Kościół

Nowy Testament

Nowy Testament w przeciwieństwie do Starego Testamentu nie jest uznawany we wszystkich religiach. Jest często podważane natchnienie jego twórców, jednak my, chrześcijanie czujemy i wierzymy, że jest to również bezpośrednie Słowo Boże.

Co zawiera Nowy Testament?

Druga część Pisma Świętego zawiera Ewangelie, Dzieje Apostolskie, Listy oraz Apokalipsę. To, co oddziela Stary Testament od Nowego to narodziny Jezusa Chrystusa. Wszystkie wydarzenia w Nowym Testamencie mają miejsce po urodzeniu się Jezusa.

Po co nam Nowy Testament?

Treści zawarte w Nowym Testamencie tworzą i kształtują chrześcijan od dwóch tysięcy lat. Możemy znaleźć tam niepowtarzalne nauki Chrystusa, opisy Jego postępowania i zasady, jakimi mamy kierować się w życiu. Ewangelie odczytywane są podczas każdej Mszy Świętej, a wierni słuchają ich w pozycji stojącej. Jest to podkreślenie wagi słów zawartych w Ewangeliach i tego, że w nich Pan Bóg mówi do nas najbardziej bezpośrednio.

Jeśli chcesz przeczytać Nowy Testament pamiętaj, aby włączać do tego rozważanie tych słów, aby to była modlitwa. Szczególną uwagę zwróć na przypowieści, a jeśli ich nie rozumiesz poszukaj komentarza do konkretnego tekstu.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *