Wiara i Kościół

Nabożeństwo fatimskie

Nabożeństwo fatimskie ma już swoją długą tradycję i historię, która sięga oczywiście objawień w Fatimie. Wśród starszego pokolenia jest to tradycyjne, znane nabożeństwo, ale niestety słabo przekazywane młodym pokoleniom.

Historia nabożeństwa fatimskiego

Objawienia fatimskie zapoczątkowały temat nabożeństw fatimskich. To podczas nich Matka Boża pierwszy raz o nich wspomniała – prosiła o regularną modlitwę o charakterze wynagradzającą grzechy świata. Więcej o objawieniach fatimskich pisaliśmy we wpisie o Litanii zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej. Jednak w 1925 roku siostrze Łucji w Pontevedra ukazywała się Maryja ze szczegółami dotyczącymi tego nabożeństwa.

Nabożeństwo fatimskie

Wypełnienie poleceń Matki Bożej Fatimskiej to nabożeństwo praktykowane każdego trzynastego dnia miesiąca połączone z procesją i pierwszymi sobotami miesiąca. Za wypełnienie tej prośby czekają nas obietnice, między innymi ta, że w chwili zagrożenia Matka Boska przyjdzie nam z pomocą.

Nabożeństwo polega na procesji z figurą Matki Bożej i obejmuje różne modlitwy, z których najważniejsze jest wspólne odmawianie Różańca. Każdorazowo odmawia się jedną z czterech jego części, a cała modlitwa zachęca do czynienia pokuty za grzeszników.

Materiały graficzne pochodzą ze strony www.pl.pinterest.com

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *