Wiara i Kościół

Dzienniczek siostry Faustyny

Dzienniczek siostry Faustyny to znany na całym świecie dziennik prowadzony przez wyjątkową siostrę zakonną, która miała szczególną relację z Chrystusem. Jest nam dany jako wskazówka do postawy i postępowania, ale również udziela nam wiele informacji np. o piekle.

Po co nam dzienniczek siostry Faustyny?

Wewnętrzne przeżycia, jakie opisuje w dzienniczku siostra Faustyna pozwalają nam poznać jeszcze bardziej Chrystusa, ale najważniejszy boży cel w tych doświadczeniach jest inny. Siostra Faustyna została wybrana, aby głosić orędzie Miłosierdzia, które przekazał jej Jezus. Pan Bóg chciał abyśmy szczególnie wielbili Boże Miłosierdzie i dlatego od czasu opisywanych w dzienniczku objawień świętujemy Jego święto, odprawiamy nabożeństwa ku Niemu, mamy godzinę Miłosierdzia, modlitwy takie jak Litania do Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wiele innych.

Dlaczego siostra Faustyna?

Nikt z nas nie wie, dlaczego nasz Pan Bóg wybrał właśnie Faustynę Kowalską, ale najpewniej była ona bardzo oddana i wierna Chrystusowi, tak że był pewny, że wykona wszystkie Jego prośby. Bycie sekretarkę samego Boga to bardzo ważne zadanie i wielu z nas po prostu nie sprostałoby w tej misji.

Zachęcamy wszystkich do przeczytania Dzienniczka siostry Faustyny, ponieważ samo czytanie go wzbudza w człowieku chęć do stawania się bardziej oddam Bogu. Zapiski siostry Faustyny to często modlitwy, bardzo żywe i inne od tych, które znamy od dziecka.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *