KoronkiModlitwy

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Koronka do Bożego Miłosierdzia jest znana i lubiana na całym świecie. Można nawet śmiało powiedzieć, że jest sławna – modli się nią ogromna liczba wierzących z różnych zakątków świata.

Z czego wynika wielkość Koronki do Bożego Miłosierdzia?

Wiele świadectw pokazuje moc tej koronki. I to na pewno przekonuje nas w jakimś stopniu w wymiarze czysto ludzkim. Co jednak najważniejsze, tę koronkę polecił nam odmawiać sam Jezus Chrystus. Dodatkowo bardzo dużo nam o niej powiedział. Dał wskazówki jak i kiedy ją odmawiać, przykazał, aby robić to z dziecięcą ufnością i obiecał konkretną nagrodę dla tych, którzy będą to robić. Takie fakty i szczegóły bardzo dobrze działają na ludzi i w tym wypadku zapewne też tak jest. A co więcej sam kult Bożego Miłosierdzia jest bardzo szeroki i ważny dla wierzących, szczególnie dla Polaków.

Historia Koronki do Bożego Miłosierdzia

Jezus Chrystus koronkę przekazał siostrze Faustynie Kowalskiej w objawieniu w dniach 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie. Pierwszego dnia Siostra Faustyna usłyszała ją najpierw we wnętrzu swej duszy i modliła się jej słowami. Następnego dnia Pan Jezus wyjaśnił jej jak odmawiać tę koronkę, jakie ma ona znaczenia i jakie konsekwencje faktycznie niesie za sobą jej odmawianie.

Siostra Faustyna Kowalska została uznana za świętą, jej przeżycia są prawdziwe i uznane przez Kościół. To z nią wiąże się obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Postać ta jest bardzo ciekawa i dość nowoczesna, dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto poznać ją bliżej. Może stanie się jednym z naszych ulubionych świętych?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *