Modlitwy

Modlitwa św. Faustyny za kapłanów

Święta siostra Faustyna w swoim dzienniczku podzieliła się z nami wieloma przeżyciami, przemyśleniami i modlitwami. Szczególnie pięknymi słowami modliła się za duchownych, bo to oni są następcami Chrystusa.

Dlaczego powinniśmy modlić się na kapłanów?

Modlitwa za kapłanów to nasz obowiązek jako członków wspólnoty, ale również wielka nadzieja na dobrą przyszłość Kościoła. Tak jak wiernych nie byłoby bez kapłanów, tak kapłanów nie byłoby bez wiernych. Musimy modlić się o siebie nawzajem, aby nie zabrakło nam sił do dążenia za Jezusem i żebyśmy robili to z czystymi sercami.

Chociaż wydaje się, że dostęp do Kościoła, Mszy Świętych, duchownych mamy w Polsce bezproblemowy i nie ma z tym problemu to musimy być świadomi dwóch rzeczy. Po pierwsze ilość powołań kapłańskich maleje, a po drugie kapłani to też grzeszni ludzie, a my wierni, potrzebujemy dobrych kapłanów. Kapłanów, którzy oddani Bogu będą mądrze nauczać, nie będą przeinaczać naszej wiary i będą stale nas prowadzić.

Choć czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy, na kapłanach spoczywa poważny i niełatwy obowiązek prowadzenia Kościoła, dlatego potrzebują naszej modlitwy. Przyszłość Kościoła nie powinna być nam obojętna.

Modlitwa św. Faustyny za kapłanów

O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie.

Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana – bo Ty wszystko możesz.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *