Modlitwy

Modlitwa siostry Faustyny

Modlitwa ma wielką moc, nie magiczną, ale rzeczywistą moc, która pozwala nam porozumiewać się z Panem Bogiem. Dzienniczek siostry Faustyny jest źródłem wielu modlitw, z których możemy korzystać każdego dnia.

Modlitwa nieregułkowa

Tak jak pisaliśmy we wpisie o modlitwie, modlitwa nie jest tylko recytowaniem znanych na pamięć lub czytanych treści z modlitewnika. Modlitwa to przede wszystkim rozmowa z samym Bogiem, a dzienniczek siostry Faustyny jest pełny jej rozmów z Jezusem. Na szczęście na drodze siostry Faustyny nasz Pan Bóg postawił odpowiedniego przewodnika, który polecił jej zapisywać wszystkie swoje przeżycia. Dzięki temu możemy modlić się w zasadzie całym dzienniczkiem, jest on wprost idealny do tego.

Modlitwa siostry Faustyny

Siostra Faustyna była bardzo oddana Chrystusowi, czuła i wiedziała, że należy do Niego. Polecamy każdemu przeczytać cały dzienniczek, ponieważ poza sposobem na modlitwę pięknie ukazuje postawę Faustyny w stosunku do życia – jej pokorę, ale i charakter. Dużo możemy się od niej z niego nauczyć. A poniżej przykładowa modlitwa z dzienniczka, modlitwa ufności.

Również z dzienniczka pochodzi Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą Pan Jezus bardzo chce abyśmy odmawiali codziennie.

Modlitwa ufności

Uciekam się do Twego miłosierdzia, Boże łaskawy, któryś sam jeden jest tylko dobry. Choć nędza moja wielka i przewinienia liczne, jednak ufam miłosierdziu Twemu, boś jest Bóg miłosierdzia i od wieków nie słyszano ani nie pamięta ziemia, ani niebo, by dusza ufająca miłosierdziu Twemu została zawiedziona. O Boże litości, Ty sam jeden usprawiedliwić mnie możesz i nie odrzucisz mnie nigdy, gdy się udaję skruszona do miłosiernego Serca Twego, u którego nikt nie doznał odmowy, choćby był największym grzesznikiem (Dz. 1730).

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *