Modlitwy

Modlitwa codzienna

Każdy dzień w życiu osoby wierzącej to dar od Boga. Dlatego każdy z nas pragnie być w kontakcie z Nim od samego rana do wieczora. Nie zawsze nam to wychodzi, stąd warto ustalić sobie modlitwę codzienną, którą odmówimy zawsze choćbyśmy nie mieli dużo sił i czasu.

Po co człowiekowi modlitwa codzienna?

Modlitwa codzienna jest codziennym przyznaniem się do Pana Boga i oddaniem mu swojego życia. Nigdy nie jesteśmy sami, dlatego zawsze możemy rozmawiać z Bogiem. Codzienne modlitwy są jak dzień dobry, dobry wieczór i dobrej nocy kierowane do Trójcy Świętej.

Jaka modlitwa codzienna?

Zazwyczaj każda wspólnota ma swoją propozycję modlitwy codziennej. Jeśli należymy do jakiejś, a nie mamy takiej modlitwy można o nią zapytać, a jeśli jej nie ma to ją ustalić.

Tradycyjną zaś liturgiczną modlitwą codzienną jest modlitwa brewiarzowa. Są to poszczególne modlitwy na każdą część dnia. Bardzo pomagają one dobrze przeżyć dzień i jednoczyć się z Panem Bogiem. Brewiarz to idealna modlitwa codzienna.

Jako codzienną modlitwę można również uwzględnić pacierz. Pacierz obejmuje zwykle  Modlitwę Pańską, Pozdrowienie anielskie, Skład apostolski, Dziesięć przykazań, Dwa przykazania miłości, modlitwę do Anioła Stróża. Pacierz odmawiamy rano i wieczorem. Uczymy się jego jako dzieci i nie zapominajmy o nim w dorosłym życiu. Nie ma również przeciwwskazań, aby łączyć np. pacierz z modlitwą brewiarzową.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *