Modlitwy

Koronka – czym jest?

Jedną ze znanych i lubionych przez wierzących formą modlitwy jest koronka. Odmawia się ją najczęściej (o ile to możliwe) o godzinie 15.

Koronka to modlitwa polegająca na powtarzaniu w określony sposób i określoną ilość razy różnych krótkich modlitw, wezwań. W najpopularniejszych koronkach liczba powtórzeń odpowiada liczbie paciorków na różańcu. Właśnie dlatego często odmawia się te koronki przy użyciu różańca. Nazywa się to wtedy koronką różańcową.  Koronkę można odmawiać również na zwykłym sznurku paciorków – gdy liczba powtórzeń nie jest klasyczna lub bez niczego.

Dla kogo koronka?

Koronkę może odmawiać każdy, jest to modlitwa dla wszystkich. Modlić się można indywidualnie w domu lub wspólnotowo w kościele lub na spotkaniu grupy modlitewnej. Najpopularniejszą koronką jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jest to tradycyjna koronka różańcowa.

Po co modlić się koronką?

Każda koronka ma swój osobisty charakter i cel. Możemy je również odmawiać w dowolnej intencji. Wiele różnych historii mówi o mocy modlitwy koronkowej. Największą popularnością, również z tego względu, cieszy się koronka do Bożego Miłosierdzia. Więcej o tej koronce można przeczytać tutaj.

Modlitwa koronką ma prostą formę, a jednocześnie pozwala głęboko zjednoczyć z Bogiem. Daje możliwość zaufania Mu i czuwania w Miłości.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *