Wiara i Kościół

Co dać w prezencie na bierzmowanie?

Bierzmowanie, czyli sakrament, do którego przystępują osoby dojrzałe duchowo. Dlatego też nazywa się sakramentem dojrzałości i warto, aby prezenty dla osoby bierzmowanej wyrażały ten jego charakter.

Jaki prezent na bierzmowanie?

Jeśli decydujemy się na prezent, a nie na pieniądze w kopercie to dobrze jest pomyśleć o tym konkretnie pod kątem danej osoby. Zastanowić się, co o niej wiemy, co lubi i jaka jest jej wiara. Młodzież bywa bardzo różna, a że to już nie dziecko to prezent powinien być naprawdę przemyślany. Poniżej kilka propozycji.

  1. Bransoletka z dziesiątką różańca. Dobrana stylem do osoby bierzmowanej, tak aby zwiększyć szanse, że będzie noszona na co dzień. Prezent dobry dla obu płci, ponieważ wybór takich bransoletek jest bardzo duży: metalowe, drewniane, na sznurku, kolorowe, z brylancikami…
  2. Książka o tematyce bierzmowania lub wiary. Są pozycje, które są stworzone jako prezent na tę okazję, ale inne książki o dojrzałej wierze również świetnie się sprawdzą. Na przykład książka YOUCAT, która napisana jest przyjemnym dla młodych językiem.
  3. Szklana figurka z wygrawerowanym obrazkiem i tekstem. Piękna pamiątka Sakramentu Bierzmowania, której prawdopodobnie każdego byłoby szkoda schować do szafy. Zazwyczaj przy pamiątkowym napisie umieszcza się białą gołębicę – symbol Ducha Świętego.

Pieniądze w kopercie

Jeśli jednak decydujemy się na podarowanie po prostu gotówki to weźmy pod uwagę nasze możliwości finansowe oraz nasze chęci. Nie dawajmy większej kwoty tylko po to, by inni się o tym dowiedzieli. Jeśli osoba bierzmowana to dalsza rodzina to na pewno będziemy chcieli dać mniej pieniędzy niż w odwrotnym przypadku. Jest to jednak zupełnie normalne.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *