Wiara i Kościół

Damskie imiona na bierzmowanie

Wybór imienia do bierzmowania, a w zasadzie swojego nowego, kolejnego patrona to niepowtarzalna możliwość. Później już chyba tylko w życiu zakonnym można mieć znowu taką szansę. Dlatego warto dobrze się zastanowić, aby jako dorosła kobieta czuć więź ze swoim patronem i mieć w nim odczuwalne oparcie.

Jakie imię do bierzmowania dla dziewczyny?

Wybór imienia do bierzmowania do wybór jednorazowy, nieodwracalny. Dlatego warto, aby kandydatka przyjrzała się jak największej ilości życiorysów. Poniżej trzy nasze propozycje.

Rita – św. Rita z Cascii – popularna dzisiaj święta, która jest patronką spraw trudnych i beznadziejnych. Wyjątkowa osoba, łagodna i dobra, a jednocześnie odważna i uparta. Świetny przykład do naśladowania dla współczesnych dam.

Agata – św. Agata Sycylijska – patronka od wiele spraw m.in. od chorych na raka, ofiar tortur i gwałtów. Jej historia jest bardzo poruszająca. Posiadanie tak silnej patronki to zaszczyt.

Weronika – św. Weronika – patronka fotografów i szwaczek, tkaczy. To ona podała Chrystusowi chustę do wytarcia twarzy, po czym otrzymała na tej chuście odbicie twarzy Jezusa.

Pamiętajmy, że jedno konkretne imię nie oznacza jednego konkretnego patrona. Wielu świętych i błogosławionych posiada to samo imię. Dlatego warto podkreślać, o którego patrona nam chodzi przez podanie miejscowości, z której pochodzi czy nazwiska. Rzadko zdarza się, że dane imię nosi tylko jeden święty/błogosławiony.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *