Wiara i Kościół

Męskie imiona na bierzmowanie

Każdy chłopak, mężczyzna jest stworzony do bycia uczniem Chrystusa i świadczenia o Nim. Jednak czasami, zwłaszcza w dzisiejszych czasach mężczyźni nie potrafią się odnaleźć. Rola jaką powinni przyjmować miesza im się z współczesnymi pseudowartościami. Dlatego warto, aby każdy kandydat do bierzmowania poważnie potraktował wybór swojego nowego patrona, aby w nim znajdować wzór do naśladowania i siłę.

Jakie imię do bierzmowania dla chłopaka?

Wybór imienia do bierzmowania to niby błaha sprawa, ale jak wybrać, aby chcieć potem ze swoim patronem pozostać w kontakcie? Najlepiej wybrać tego, który budzi w nas szacunek i chęć do naśladowania.

Franciszek – św. Franciszek z Asyżu – patron niewidomych, pokoju, ubogich i wielu innych. Świetny patron na dzisiejsze czasy, doda odwagi każdego niepewnemu, który jednak czuje w sobie głos Boga.

Maksymilian – św. Maksymilian Maria Kolbe – patron honorowych dawców krwi. Znany święty, bardzo lubiony i całkiem młody. Jego życiorys powinien spodobać się każdemu młodemu człowiekowi.

Józef – św. Józef z Nazaretu – patron rodzin, robotników i ojców. Wzór dla każdego mężczyzny żyjącego blisko Jezusa, a jeszcze bardziej dla każdego bardzo szanującego tradycję i rodzinę.

Imię do bierzmowania wybieramy tylko raz i swojej decyzji zmienić nie możemy. Nie rób tego bez zastanowienia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *