Wiara i Kościół

Imiona na bierzmowanie

Sakrament bierzmowania ma umocnić wiarę, najczęściej młodego człowieka i zbliżyć go do Ducha Świętego. W tym celu, zgodnie ze starodawnym zwyczajem kandydat wybiera sobie nowe imię.

Po co człowiekowi kolejne imię?

Noszenia jakiegoś imienia oznacza bycie otoczonym opieką danego świętego lub błogosławionego. Chociaż niektórzy imię traktuję jak swoją etykietę lub ozdobę to dla osób wierzących ma ono duże znaczenie. Posiadanie danego imienia wiąże się z posiadaniem patrona tego też świętego lub błogosławionego. A o tym, co daje nam posiadania patrona piszemy się tutaj.

Przy chrzcie dostajemy oczywiście imię lub imiona, ale są one wybierane przez naszych rodziców. Bierzmowanie to okazja, aby wybrać sobie kolejnego patrona dojrzale i samodzielnie. Dlatego warto kierować się przy tym jego historią i charakterem. Najlepiej więc poznać życiorys wielu świętych i wybrać tego, który będzie nam najbliższy, a może będzie dla nas prawdziwym wzorem.

Jakie imię do bierzmowania można wybrać?

Patronem może dostać dowolny święty lub błogosławiony uznany za takiego przez Kościół Katolicki. Jednak ze względu na pomysłowość i upór młodzieży często przygotowanie do bierzmowania obejmuje pomoc przy wyborze nowego patrona. A przy samej decyzji kandydat jest pytany o znajomość życiorysu wybranej osoby. Ma to na celu faktycznie przemyślany i dojrzały wybór, tak aby młody człowiek oddał się w opiekę w ręce bliskiego błogosławionego/świętego i chętnie się do niego zwracał.

Zachęcamy do przejrzenia naszych propozycji damskich imion i męskich imion na bierzmowanie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *