Modlitwy

Modlitwa świętego Franciszka

Kiedy pytamy młodzież i dorosłych, który święty jest dla Ciebie wzorem częstą odpowiedzią jest Święty Franciszek z Asyżu. Jego życiorys i charakter wzbudzają szacunek i nie budzą ani odrobiny wątpliwości, co do jego świętości.

Kim był święty Franciszek?

Święty Franciszek z Asyżu nie pochodził z ubogiej rodziny i nie pragnął od młodości zmieniać świata na lepszy w imię Pana. Franciszek pochodził z zamożnej rodziny, jako młodzieniec wiedział, co chce robić w życiu i nic nie stało mu na drodze. Jednak jego serce musiało być otwarte na łaskę, ponieważ pomimo dostatniego życia zauważył, że jego praca nie daje mu szczęścia, a kiedy Bóg wezwał go do służby nie wahał się. Postać św. Franciszka jest wyjątkowa, bo on dla Pana zostawił wszystko, powołał nowy zakon, nauczał, uzdrawiał, a miłowały go nawet zwierzęta.

Kto i kiedy może odmawiać modlitwę św. Franciszka?

Liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu przypada 4 października. Wtedy też często wracamy do tej modlitwy, ale nie ma przeszkód aby odmawiać ją w dowolnym czasie. Treść modlitwy jednoznacznie prosi o łaskę życia dla innych ludzi w służbie Panu. Jeśli czujesz, że chcesz być uczniem Chrystusa, ale nie umiesz nim być (może brakuje Ci odwagi?) to ta modlitwa jest dla Ciebie idealna. Modlitwa świętego Franciszka jest dobra dla uczniów Jezusa, którzy chcą dbać o jakość swojej służby i dla wchodzących na drogę wiary. Możemy modlić się nią codziennie, aby nie brakowało nam zapału w mężnym wyznawaniu wiary i niesieniu bożego światła ludziom.

Modlitwa świętego Franciszka

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *