Modlitwy

Modlitwa z medalika św. Benedykta

Jest wiele różnych znanych i charakterystycznych medalików, które można spotkać na świecie. Wiele z nich traktujemy często jak amulety, które mają magiczną moc ochronną. Nie pozwalajmy by takie podejście w nas utkwiło, bo medalik św. Benedykta, jak wiele innych, to przede wszystkim symbol.

Medalik św. Benedykta

Św. Benedykta z Nursji był mnichem i to właśnie do niego odnosi się medalik św. Benedykta. Są na nim zapisane symbole i napisy związane z życiem mnicha. Jest tam również umieszczona skrótowo modlitwa niosąca liczne łaski i błogosławieństwa, jak również broniąca przed duchowymi i fizycznymi niebezpieczeństwami. Chociaż treść modlitwy z medalika św. Benedykta brzmi nieco jak egzorcyzm to w zasadzie nim nie jest.

Przypomnijmy, że egzorcyzm to obrzęd liturgiczny, który musi być wykonywany przez uprawnione osoby. Modlitwa z medalika św. Benedykta jest bardziej potwierdzeniem i umocnieniem dla człowieka w postanowieniu zerwania ze złem. Do tego medaliki i zwyczaje z nimi związane to tylko uzupełnienie naszej wiary, który opiera się na Sakramentach Świętych.

Modlitwa z medalika św. Benedykta

Światłem niech będzie mi Krzyż Święty,
a nigdy wodzem smok przeklęty.
Idź precz, szatanie, duchu złości,
nigdy mnie nie kuś do marności.
Złe to, co proponujesz mi.
Sam swoją truciznę pij!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *