Modlitwy

Codzienna modlitwa do św. Józefa

Chociaż o świętym Józefie nie wiemy zbyt wiele z Pisma Świętego to jego postać jest dość dobrze nam znana i chętnie zwracamy się do niego z naszymi sprawami. Zwłaszcza mężczyźni mają w nim wzór i wsparcie.

Kto i kiedy powinien modlić się modlitwą do św. Józefa?

Modlitwa może służyć mężczyznom i kobietom. Szczególnie polecana jest dla panów – oprócz tego, że skierowana jest do świętego mężczyzny to jej treść jest bardzo zwięzła i mocna. Idealna modlitwa dla płci, która z reguły lubi konkrety.

Modlitwa ze względu na swój charakter jest proponowana na modlitwę codzienną. Ona jest codziennym wezwaniem do św. Józefa o siłę i ochronę podczas służby bycia uczniem Chrystusa. Czyli uniżeniem się, przyznaniem do swojej małości i wyznaniem gotowości do czynienia dobra. Najlepiej odmawiać ją rano, przed rozpoczęciem dnia.

Inne modlitwy do Świętego Józefa

Jeśli jest nam bliska postać nieco tajemniczego świętego Józefa to warto przybliżyć sobie inne modlitwy za jego pośrednictwem, np. Litanię do św. Józefa.

Modlitwa codzienna do świętego Józefa

Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *