Modlitwy

Modlitwa o odsunięcie złych myśli

Często po spowiedzi świętej poza szczerymi chęciami poprawy i żywą wiarą w to, że się uda mamy praktyczne myśli co jeszcze mogę zrobić, aby znowu nie zgrzeszyć? Takie rozmyślania w nadmiarze mogą być męczące, ale czasami warto im chwilę poświęcić, ponieważ zdarza się, że najprostsze rozwiązania nam umykają.

Modlitwa lekarstwem na grzech

Po spowiedzi modlimy się dziękując za otrzymane miłosierdzie i łaskę, ale czy modlimy się za nas samych o siłę do walki z grzechem? Czy tą modlitwę powtarzamy każdego dnia? Modlitwa ma niesamowitą moc, może mieć bardzo różną formę więc trudno się nią znudzić. Oczywiście duży wysiłek i dużo pracy trzeba włożyć w to, aby modlitwa była czysta i prawdziwa, a taka ma największą wartość. Osiągnięcie takiego poziomu modlitwy wymaga regularnej jakiejkolwiek modlitwy.

Modlitwa o odsunięcie złych myśli

Grzech często ma swój początek w naszych głowach, pojawiają się myśli, które w pobudzają inne, a następnie skłaniają do grzechu. A czasami samo podtrzymywanie tych myśli jest już grzechem. Aby konkretniej walczyć z grzechem warto modlić się modlitwą o odsunięcie złych myśli. Taka modlitwa może nas ochronić właśnie przed tymi pierwszymi, niepozornymi pokusami – naszymi własnymi myślami, które jednak podsuwa nam szatan.

Modlitwa o odsunięcie złych myśli

O Panie, Jezu Chryste, ukochany mój i Wszechpotężny Boże pełen dobroci i miłosierdzia.
Proszę Cię najpokorniej i z największą ufnością, na jaka moje serce zdobyć się może,
racz uwolnić mnie od wszelkich złych, bluźnierczych, napastliwych, nieczystych myśli.
Oddal ode mnie wszelki lęk i niepokój.
Wyzwól od nocnych koszmarów i daj cieszyć się pokojem myśli.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *