Modlitwy

Modlitwa o uzdrowienie

Uzdrowienie bez względu na rodzaj choroby wydaje się nam ludziom czymś koniecznym do szczęścia. Chociaż w rzeczywistości tak nie jest to choroba faktycznie potrafi bardzo uprzykrzyć nam życie.

Zdrowie najważniejsze?

Każdy człowiek szanuje zdrowie. Choć czasem nasze zachowanie temu przeczy (zazwyczaj wynika to z niewiedzy lub nałogu) to w życzeniach zawsze życzymy każdemu zdrowia i podkreślamy jego wagę. Choroba, ta poważna i trudna, jest ciężarem dla chorego i jego bliskich. Zazwyczaj bezsilność i przykre wizje przyszłości są najbardziej obciążające naszą głowę. Jednak nasze szczęście jest przede wszystkim zależne od naszego zdrowia duchowego – naszej relacji z Bogiem,  Jego miejsca w naszym życiu. Najlepiej widać to dzięki osobom ciężko chorym, które odnalazły szczęście mimo poważnych problemów zdrowotnych. Wiadomo jednak, że dla każdego dojście do takiego stanu to inna droga do przejścia.

Modlitwa o uzdrowienie

Modlitwa o uzdrowienie jest dla każdego i jest ono prośbą do Pana Boga o zwolnienie nas z cierpienia. Zwyczaj modlitw o uzdrowienie jest bardzo stary. Proponujemy jedną wyjątkową modlitwę w tej intencji. Jednocześnie zachęcamy do modlitw o łaskę cierpliwego i głębokiego przeżywania choroby. Choroba w kościele jest rozumiana jako środek zjednoczenia z Chrystusem i wewnętrznego oczyszczenia. Cierpienie uświęca, ale nie ukrywajmy – jest wyzwaniem dla nas, grzesznych i słabych ludzi.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *