Wiara i Kościół

Ile dać/co dać w prezencie na Komunię

Jednym z ważniejszych momentów w życiu każdego chrześcijanina, jest przystąpienie do pierwszej Komunii Świętej. Cały patos sytuacji i przygotowanie dzieci do tak ważnego przedsięwzięcia, jest zazwyczaj nagradzane później w postaci prezentów. Sama uroczystość jest zazwyczaj celebrowana z rodziną i bliskimi, a w szczególności z rodzicami chrzestnymi. Dlatego będąc w roli osoby zaproszonej, człowiek zastanawia się, jakie prezenty warto wybrać z takiej okazji.

Lista najpopularniejszych prezentów na Komunię Świętą

1. Koperta z pieniędzmi – wciąż najbardziej popularnym prezentem z okazji Komunii Pierwszej, jest koperta z pieniędzmi. Jest to najbardziej uniwersalny prezent i taki,który nie wymaga wiele wysiłku podczas wyboru, czy przygotowania. Kwota, jaką wkłada się w kopertę, jest kwestią dyskusyjną. Oczywiście z założenia, każdy do koperty wkłada tyle, na ile pozwolić mu może obecny stan finansowy. Jeśli jednak zupełnie nie wie się jaka kwota będzie tą odpowiednią, a nie chce się też urazić rodziców, czy gospodarzy (do których owe pieniądze zazwyczaj trafiają), to w przypadku zaproszenia na salę, warto zorientować się, jak wygląda cennik w takiej sali i w kopertę włożyć nieco więcej niż wynosi opłata za taką uroczystość dla jednej osoby (lub dwóch, jeśli na przykład przychodzi się w parze). Jeśli jednak uroczystość po Komunii, jest małym obiadem zorganizowanym w domu, to warto zapytać, czy dziecko na przykład na coś nie zbiera. Czasem zwyczajnie dokładając się do jakiejś zbiórki na komputer lub rower, daje się dużo lepszy prezent, niż przypadkowej kwoty.

2. Elektronika – współcześnie dużą popularnością cieszą się prezenty związane z elektroniką. Niezależnie od tego, czy jest to laptop, tablet, czy konsola do gier, w takich prezentach stawia się na najnowsze modele lub takie, które są wyjątkowo popularne wśród rówieśników dziecka. Niestety należy liczyć się z tym, że taki prezent jest kosztowny. Zwłaszcza jeśli stawia się na takie przedmioty, jak drony, czy pojazdy elektryczne.

3. Rowery – jednym z nieśmiertelnych prezentów dla dzieci, są rowery. Nie tylko jest to związane z tradycją, ale również daje się dziecku narzędzie do uprawiania sportu i wprowadzeniu zdrowych nawyków ruchowych.

4. Prezenty nacechowane religijnie – poza oczywistą kartką na Pierwszą Komunię Świętą, często daje się dziecku również figurki aniołków, medaliki, obrazki z np. Aniołem Stróżem, czy Biblie. Co zaś tyczy się do ostatniego, to można ów prezent połączyć z elektroniką, i na podarowanym tablecie zainstalować Biblię online. Dużo łatwiej bowiem zainteresujesz współczesne dziecko do Pisma Świętego będącego w formie aplikacji, niż takiego znajdującego się w wersji papierowej.

Choć obecnie prezenty na Komunię są nieodzowną częścią każdej takiej uroczystości, to mimo wszystko powinno się kłaść nacisk na rzeczy najważniejsze w tym dniu, a własne dziecko przygotowywać do wdzięczności za każdy prezent. Będąc zaś rodzicem chrzestnym, należy pamiętać, że nie jest to miejsce ani czas do prześcigania się z kosztownością prezentów, a ważny czas w życiu chrześniaka, kiedy trzeba być przy nim.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *