Wiara i Kościół

Biblia online

Pismo Święte, inaczej nazywane Biblią jest wyjątkowym dziełem wspólnym – ludzi i Boga. Dla każdej wierzącej osoby ta lektura jest częścią życia, a nawet dnia. Nie zawsze jednak mamy sprzyjające warunki, aby po prostu otworzyć Pismo Święte i je rozważać.

Pismo Święte to gruba, delikatna księga, którą traktujemy z ogromnym szacunkiem. Choć używana często będzie w końcu wyglądać na zużytą (i bardzo dobrze!) to nie chcemy dopuszczać do sytuacji, w których moglibyśmy niechcący ją zniszczyć. Np. w podróży czy w autobusie. Z drugiej strony też nie w każdych warunkach jest nam wygodnie czytać Pismo Święte w tradycyjnych warunkach. Czasami po prostu chcemy zaszyć się na fotelu pod kocem i poczytać słowo od Boga. W obu tych sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest Pismo Święte online.

Niektórzy twierdzą, że w internecie można znaleźć wszystko tylko trzeba wiedzieć jak szukać. Na pewno nie jest to prawda, ale mimo to w sieci możemy znaleźć mnóstwo dobrych i złych materiałów. Wśród tych pożytecznych dla każdego człowieka jest Biblia online. Jest to cała treść Nowego i Starego Testamentu dostępna za darmo z poziomu komputera, tabletu czy smartfona.

Jak znaleźć Biblię online i którą wybrać?

Biblia online

Znaleźć słowo Boga w internecie jest na szczęście bardzo prosto. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę, np. najpopularniejszą Google i wpisać zapytanie Biblia online czy Pismo Święte online. Już na pierwszej stronie dostaniemy kilka różnych propozycji. Tylko którą wybrać?

Z wersjami Pisma Świętego online jest tak samo, jak z wersjami tradycyjnymi. Najlepiej wybierać strony należące do znanych wydawnictw tradycyjnych. Mam wtedy pewność dobrego źródła. Warto korzystać ze strony znanego wydawnictwa Pallottinum, które znajduje się pod adresem www.biblia.deon.pl

Zaletą formy internetowej Pisma Świętego jest to, że równie łatwo jak sam tekst Biblii możemy znaleźć także komentarze do każdego czytania, czy wersję audio. Wersja audio przydaje się szczególnie, gdy akurat nie mamy wolnych rąk, a mamy wolną głowę i otwarte na Boga serce.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *