Wiara i Kościół

Prezenty na chrzest dla dziewczynki

Wyjątkowy dzień, wyjątkowa chwila. Z tego powodu większość z rodziny i gości chce wręczyć z tej okazji, jak najodpowiedniejszy prezent. Pamiątka tego wydarzenia zostanie z dzieckiem na całe życie. Oto kilka propozycji dla chrzczonej dziewczynki.

Propozycje prezentów, pamiątek dla dziewczynki z okazji Chrztu Świętego:

  1. Obrazek Anioła Stróża. Dzisiaj takie obrazki mają wiele rozmiarów i są dostępne w różnych wersjach, od standardowych srebrnych po kolorowe trójwymiarowe robione ręcznie. Anioł Stróż przyjmuje na nich również bardzo różnorodne postacie. Dla dziewczynki najładniejsze są obrazki z różowymi wstawkami. W Internecie dostępne są obrazki z dedykacjami, co sprawia, że prezent jest miło spersonalizowany. Możemy zlecić napisanie dedykacji z tyłu lub dodanie imienia maluszka z przodu obrazka.
  1. Drewniane pudełeczko z… Popularny dziś sposób na upominek na wiele okazji, czyli nieduży prezent zapakowany w ładną, zdobioną skrzyneczkę zazwyczaj z dodatkiem słodkiego drobiazgu. Dla przykładu może to być złota lub srebrna łyżeczka czy grzechotka albo bardziej pod kątem dziewczynki bucik. Do tego można dołączyć małą czekoladkę z datą chrztu i imieniem.
  1. Na tej liście nie może zabraknąć tradycyjnych pamiątek dla dziewczynki. Niezawodne, a do tego praktyczne, bo przydatne w przyszłości będą: złoty łańcuszek z medalikiem czy różaniec.

Poza typowymi prezentami polecamy wszelkiego rodzaju książki i książeczki. Zaczynając od Biblii dla dzieci, przez pamiątki Chrztu Świętego do uzupełnienia przez rodziców, po tematyczne książeczki dla najmłodszych np. o Aniele Stróżu. Książki są świetnym prezentem bez względu na okazję, dzieci mogę do nich zaglądać od najmłodszych lat. Książki/książeczki mogą stanowić pamiątkę samą w sobie lub być dodatkiem do prezentu.

Materiały graficzne pochodzą ze strony www.pl.pinterest.com

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *