Wiara i Kościół

Chrzest Święty – podziękowanie dla gości

Pisaliśmy już o Chrzcie Świętym i jego przebiegu, o dedykacjach i życzeniach oraz zaproszeniach. Teraz podsuniemy kilka pomysłów na podziękowania dla gości, szczególnie z myślą o chrzestnych. Ten temat często jest dla rodziców chrzczonego dziecka równie ważny.

Podziękowania – czy obowiązkowe?

Niemal nic ze spraw, o których piszemy nie jest obowiązkowe. Wszystko zależy raczej od naszych chęci i sytuacji finansowej. Drobny upominek dla gości jest jednak naszym zdaniem ważniejszy od np. zaproszeń. Zwłaszcza dla rodziców chrzestnych, którzy na pewno chcieliby mieć pamiątkę po tym dniu.

Jaki prezent?

Pomysłów na prezent jest mnóstwo. Począwszy od takich uniwersalnych:

  1. Różaniec. Wydaje się, że każdy z nas ma różaniec i ten prezent będzie nietrafiony. Ale czy, gdy dodamy do niego liścik, kartkę ozdobną z rymowaną prośbą o regularną modlitwę różańcową w intencji osoby chrzczonej, to czy nie będzie to kapitalny prezent? Do tego dziś mamy do wyboru tak wiele różańców, że dla chrzestnego i chrzestnej może dobrać coś odpowiedniego.
  2. Skrzyneczka z pięknym podziękowaniem i zdjęciem maluszka. Tutaj możliwości jest wiele, oprócz wykonania samodzielnego szeroki wybór jest w internecie. Można stworzyć prosty, a uroczy upominek. Oczywiście można dołączyć kilka eleganckich czekoladek lub płaską figurkę kobiety trzymającej dziecko.
  3. Kubek… może oklepany prezent, ale dziś możemy tak wszystko spersonalizować pod własne upodobania, że może powstać super pamiątka. Na przykład umieścić na kubku małe zdjęcie dziecka w ramce, jego imię oraz datę chrztu, a do tego jakiś piękny cytat tematyczny.

Bez względu na wybór do każdego z tych upominków warto dorzucić obrazek patrona dziecka z prośbą o modlitwę za jego wstawiennictwem w intencji maluszka.

Materiały graficzne pochodzą ze strony www.pl.pinterest.com

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *