Wiara i Kościół

Zaproszenia na Chrzest Święty

Chrzest Święty i wszystko, co z nim związane wydaje się jedną z mniej złożonych uroczystości rodzinnych. Jednak kiedy data chrztu jest wybrana i zbliża się wielkimi krokami obowiązki zaczynają się jakby mnożyć. Jednym z nich jest przygotowanie zaproszeń dla gości.

Przygotowania do chrztu

Każdy członek rodziny (najczęściej rodzice chrzczonego maluszka) muszą być odświętnie ubrani. Nie trzeba, a wręcz nie można błyszczeć w kościele swoim strojem, ale warto podkreślić wagę tego wydarzenia ubiorem. Poza tym oczywistym, aczkolwiek trudnym (najczęściej dla kobiet) zadaniem trzeba też pomyśleć o miejscu i menu na przyjęcie lub obiad dla gości., podziękowaniach czy wystroju. Do tego dochodzi jeszcze przygotowanie zaproszeń na to wydarzenie.

Oczywiście nie zawsze Chrzest Święty wiąże się z przyjęciem, ale jednak dzisiaj wiele osób chce świętować w taki właśnie sposób. W aktualnych czasach pandemii mimo najszczerszych chęci lepiej jednak ograniczyć się do obiadu dla faktycznie najbliższych osób. Gości na pewno zrozumieją to postępowanie i tak samo mocno zaangażują się w swoje przygotowania – zadbanie o strój, prezent (lub pieniądze w kopercie) i życzenia.

Zaproszenia na chrzest – zrobić czy kupić?

Mamy bardzo dobre czasy pod kątem możliwości technicznych. Zaproszenia na Chrzest Święty nadal możemy kupić oczywiście w księgarni, ale to już nie jedyna opcja.

Zaproszenia można zrobić i wydrukować samodzielnie (również można je zrobić całkiem ręcznie, bez komputera). Programy do edycji tekstu w zupełności wystarczą. I nawet nie trzeba mieć dobrej drukarki, bo w miastach są miejsca, gdzie wydrukujemy niemal wszystko. Wystarczy trochę pomysłu i czasu.

Kompromisem pomiędzy powyższymi możliwościami jest zamówienie personalizowanych zaproszeń w internecie, np. na allegro. Wtedy treści i grafiki może możemy wybrać, a projektem i drukowaniem zajmuje się profesjonalna firma.

Jeśli tylko mamy czas i ochotę to polecamy rozwiązania drugie i trzecie. Wyrazi to nasze zaangażowanie, a samo zaproszenie będzie jedyne w swoim rodzaju.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *