Wiara i Kościół

Pierwsza Komunia Święta – podziękowania dla gości

Najważniejsza wśród ludzi podczas dnia Pierwszej Komunii Świętej jest oczywiście osoba, która tę komunię przyjmuje. Ale jak wiadomo dobry gospodarz swoich gości ceni więcej niż siebie. Dlatego dziecko, a właściwie jego rodzice bardzo często chcą w jakiś sposób podziękować gościom.

Różne pomysły na „dziękuję”

Witając gości robimy to ciepło i serdecznie, a żegnając dziękujemy za przybycie i wspólny czas. Również poczęstunek lub obiad sam w sobie jest swoistym podziękowaniem, ale dzisiaj mamy takie możliwości, że chcemy jeszcze coś do tego dołożyć.

Elegancko zapakowane czekoladki z ikonami eucharystycznymi. Zamówione na zamówienie, niedrogie, a bardzo taktowane. Nieprzesadne rozmiarowo położone przy przygotowanej zastawie dla każdego gościa.

Drewniany magnes na lodówkę z tekstem podziękowania i symbolami komunijnymi. Mały, ale trwały prezent-podziękowanie na komunię. Nikomu nie będzie wadził, a będzie przypominać o tym ważnym dniu. Bardzo fajny prezent zwłaszcza dla rodziców chrzestnych.

Modny na różne uroczystości drobiazg – słoiczek miodu z personalizowaną naklejką. Na naklejce może być imię, data i napis „dziękuję za przybycie”.

Nie ważne jak, ważne aby podziękować

Prezenty-podziękowania dla gości to nie licytacja, kto da lepszy i bardziej wymyślny. Spojrzenie w oczy, uścisk i spokojne powiedzenie „dziękuję, że byłeś z nami” jest tyle samo warto, co najdroższy prezent.

Materiały graficzne pochodzą ze strony www.pl.pinterest.com

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *