Wiara i Kościół

Ile dać na chrzest?

W sakramencie Chrztu Świętego najważniejsza jest oczywiście ceremonia, a właściwie to, co na niej ma miejsce. Jednak dla gości kwestia prezentu w formie gotówki jest być również istotna. Chociaż jest to praktyczny prezent to zawsze budzi wiele emocji.

Czy wypada dać pieniądze zamiast prezentu?

Wybierając prezent na Chrzest Święty możemy zdecydować się na podarowanie dziecku i jego rodzicom pieniędzy w kopercie. Jest to współcześnie bardzo często wybierana możliwość, zapewne ze względu na to, że jest to praktyczny prezent dla rodziny i wygodne rozwiązanie dla gości.

Chociaż niektórzy mają jeszcze opory przed takim rodzajem podarunków to nie ma w zasadzie ku temu powodów. Zwłaszcza jeśli chodzi o dalszą rodzinę i gości, którzy nie orientują się, co byłoby przydatne jest to dobry pomysł.

Za mało? Za dużo? W sam raz!

Kiedy już zdecydujemy się na podarowanie pieniędzy w kopercie przychodzi moment, aby zdecydować, ile konkretnie tam wsadzimy. Pamiętajmy, że to nie jest licytacja i nie musimy w tym momencie zastanawiać się, ile dadzą inni czy ile my sami dostaliśmy. To ile damy powinno zależeć od naszej woli, relacji jaka nas łączy z rodziną i oczywiście naszych możliwości finansowych.

Jeśli jednak nie możesz się zdecydować to mamy jedną podpowiedź. Zastanów się, co mniej więcej chciałbyś, aby rodzice mogli kupić maluszkowi od Ciebie i zdecyduj się na równowartość tej rzeczy. Sposób prosty i bez specjalnego analizowania, powinien się sprawdzić u każdego.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *