Wiara i Kościół

Prezenty na chrzest dla chłopca

Wyjątkowy dzień i wyjątkowy moment. Z tego powodu większość członków rodziny i gości chce wręczyć z tej okazji, jak najodpowiedniejszy podarunek. Pamiątka tego wydarzenia zostanie z dzieckiem na całe jego życie. Oto kilka propozycji dla chrzczonego chłopca.

Propozycje prezentów, pamiątek dla chłopca z okazji Chrztu Świętego:

  1. Obrazek Anioła Stróża. Zazwyczaj takie obrazki mają kilka rozmiarów i są dostępne w różnych wersjach. Anioł Stróż może być potężnym, dorosłym aniołem pilnującym dzieci lub bajowym aniołkiem stróżującym nad śpiącym maluszkiem. Dla chłopca najładniejsze są obrazki z niebieskimi wstawkami. Do tego w dobie szeroko rozwiniętego Internetu dostępne są obrazki z dedykacjami, co sprawia, że prezent jest miło spersonalizowany.
  1. Drewniane pudełeczko z… Bardzo popularny ostatnio sposób na upominek, czyli drobny prezent zapakowany w ładną, zdobioną skrzyneczkę zazwyczaj z dodatkiem słodkiego drobiazgu. Dla przykładu może to być złota lub srebrna grzechotka czy smoczek albo bardziej pod kątem chłopca lokomotywa. Do tego można dołączyć trzy cukierki krówki z tematycznymi cytatami.
  1. Oczywiście na liście nie może zabraknąć tradycyjnych pamiątek. Niezawodne, a do tego praktyczne, bo przydatne w przyszłości będą: złoty łańcuszek z krzyżykiem czy różaniec.

Oczywiście poza typowymi prezentami polecamy wszelkiego rodzaju książki i książeczki. Zaczynając od Biblii dla dzieci, przez pamiątki Chrztu Świętego do uzupełnienia przez rodziców, po tematyczne książeczki dla najmłodszych np. o Aniele Stróżu. Książki są zawsze świetnym prezentem bez względu na okazję. Mogą stanowić pamiątkę samą w sobie lub być dodatkiem do prezentu.

Zobacz również, jaki wybrać prezent dla dziewczynki.

Materiały graficzne pochodzą ze strony www.pl.pinterest.com

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *