Wiara i Kościół

Boża Opatrzność

Mówimy: czuwa nad nami Opatrzność czy widocznie Opatrzność Boża tak chciała. Co mamy wtedy na myśli? Czy każdy z nas wie, czym jest Boża Opatrzność, czy raczej mówimy o niej i do niej raczej intuicyjnie? Jeśli tak to choć nie ma oczywiście w tym nim złego to warto przybliżyć sobie temat Opatrzności Bożej.

Boża Opatrzność – osoba, przedmiot, a może łaska?

Trójosobowa postać Boga jest dla nas wierzących już czymś znanym i choć niektórych dalej trapi, jak to możliwe to gdzieś rozumem już zaakceptowaliśmy tą nieludzką sytuację. Boża Opatrzność brzmi jak kolejna postać Pana Boga, ale tak nie jest i warto znać rozróżnienie.

Opatrzność Boża to działanie, poprzez które Bóg kontynuuje swoje zaangażowanie w życie świata, troszcząc się o jego potrzeby. Jest to po prostu opieka Pana Boga nad nami. Nie jest więc to osoba, ani przedmiot, a nazywamy tak po prostu działanie Boga i prowadzenie nas w życiu doczesnym.

Więcej w zasadzie trudno powiedzieć o Bożej Opatrzności, bo to jest tajemnica samego Pana Boga. Na pewno warto modlić się do Bożej Opatrzności, bo to jest równoznaczne z modlitwą do Boga o troskę i opiekę nad nami.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *