Modlitwy

Pod Twoją obronę

Modlitwa Pod Twoją obronę to bardzo stara modlitwa, bo pochodzi z III wieku. Jest to bardzo ważna modlitwa, jedna z podstawowych modlitw za wstawiennictwem Maryi.

Charakter modlitwy Pod Twoją Obronę

Chociaż zawiłości wokół tekstu modlitwy Pod Twoją obronę są dość spore to przekaz tej modlitwy zawsze jest taki sam. Bez względu na wersję, krótszą (używaną za granicą), czy dłuższą (jaka panuje u nas) jest to modlitwa o wstawiennictwo Matki Jezusa u Boga w naszych ludzkich sprawach. Dzięki tej modlitwy pięknie widać, że Maryja już od początku była uważana przez ludzi za ich patronkę. Jej wyjątkowość i szczególne względy u Boga są odczuwalne przez wszystkich wierzących.

Kto i kiedy powinien modlić się modlitwą Pod Twoją Obronę?

Podczas Mszy Świętej nie ma oficjalnie miejsca na modlitwy maryjne. Dlatego wierni często spotykają się na nabożeństwach i wtedy modlą się za wstawiennictwem Maryi. Wtedy jest dobry czas na wspólnotowe odmawiania Pod Twoją Obronę. Prywatnie również Kościół namawia, aby modlić się nią jak najczęściej. A modlić może się każdy, kto chce oddać swoje sprawy i sprawy kościoła Panu Bogu, ta modlitwa zbliża do Maryi, podobnie jak Zdrowaś Maryjo.

Pod Twoją obronę

Pod Twoją obronę
uciekamy się,
święta Boża Rodzicielko,

naszymi prośbami
racz nie gardzić
w potrzebach
naszych,

ale od wszelakich
złych przygód
racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna
i błogosławiona.

O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza.

Z Synem swoim nas pojednaj,
Synowi swojemu nas polecaj,
swojemu Synowi nas oddawaj.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *