Modlitwy

Dziesiątka różańca

Dziesiątka Różańca to namiastka modlitwy różańcowej, która funkcjonuje jako osoba modlitwa. Nie zawsze mamy czas na cały Różaniec i jest to wtedy alternatywa, aby zwrócić się do Matki Bożej choć przez chwilkę.

Dlaczego właściwie tak gorliwie modlimy się modlitwą różańcową?

Różaniec to jedna z najpowszechniejszych modlitw i najczęściej odmawianych, co szczególne zwłaszcza przy najdrobniejszych okazjach. Odmawianie Różańca jest proste, gdy robi się to już automatycznie z pamięci. Na początek trzeba modlić się z pomocą, bo ważna jest kolejność poszczególnych modlitw.

Modlitwa różańcowa jest tak popularna, bo ma w sobie siłę do niszczenia zła. Od początków historii tej modlitwy widać, że została od razu pokochana przez ludzi. Musieli oni bardzo szybko odczuwać niesamowite skutki odmawiania Różańca. Niektórzy twierdzą, że jedno nawet Zdrowaś Maryjo wypowiedziane z miłością serca jest w stanie poruszyć piekło. A co dopiero cały Różaniec?

Siła pochodzi na pewno od Maryi, która wyjątkowo łączy nas z Panem Bogiem. Nie ma drugiej takiej świętej czy świętego, do której możemy się zwracać. Matka Boża jest człowiekiem bez grzechu, to coś niepowtarzalnego, Ona jest najbliżej Jezusa i dlatego może wypraszać cuda u Boga.

Dziesiątka Różańca

Dziesiątka Różańca jest dobra na wszystko, na radość, na smutek, na niepewność. W biegu czy w spokoju, odmawiać można zawsze. Pamiętajmy jednak, żeby robić to z wiarą i najlepiej nie zapominać o wybraniu jednej z Tajemnic Różańca do rozważenia.

Wierzę w Boga (Skład Apostolski)
Ojcze nasz
3 x Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu i O mój Jezu
Ojcze nasz
10 x Zdrowaś Maryjo
Chwała Ojcu i O mój Jezu
Amen

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *