Modlitwy

Modlitwa o poznanie Woli Bożej

Życie zgodnie z Wolą Bożą to zadanie każdego chrześcijanina. Czasami, na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, ale bywa i tak, że spędza nam to sen z powiek. Może nie wiemy jak postąpić w danej sytuacji, a może stoimy przed wyborem życiowej drogi. Każdy z nas chce znać wolę Pana Boga, a tak wielu nie jest w stanie jej poznać i kieruje się własną intuicją.

Wszechwiedzący Bóg i Jego wola

Bardzo nie pojęte dla nas ludzi jest to, że nasze życie i nasza historia jest już znana Bogu, a jednocześnie, co chwilę stoimy przed jakimiś wyborami i mamy szansę wybrać, w którą stronę chcemy iść. Wydaje się, że ludzie za bardzo chcieliby logicznie umiejscowić wszystko na osi czasu, jak np. historię Polski. A Bóg, jego działania i wieczność nie są zależne od żadnych wytycznych i to nie mieści nam się w głowach.

Każdy chrześcijanin jednak wierzy i chce wierzyć, że Pan Bóg ma dla niego drogę, jedną, konkretną, najlepszą z możliwych. A że kochamy naszego Stwórcę to chcemy, żyć zgodnie z Jego planem. Każdego dnia staramy się przypodobać Panu i czynić wyłącznie dobro. Ale to, co jest dobre nie zawsze jest jednoznaczne. Życie potrafi być tak zakręcone, że czasami tracimy dobro z oczu.

Modlitwa o poznanie Woli Bożej

Poniższą modlitwę polecamy każdemu, kto zmaga się z rozeznaniem Woli Bożej, czy to w sprawach wielkich czy malutkich. Jednocześnie zachęcamy do czytania Pisma Świętego i częstego przyjmowania sakramentów, ponieważ to jest najbardziej pomoce.  Zwracajmy się również w tym temacie do Bożej Opatrzności.

Obdarz mnie Twoją łaską, łaskawy Jezu, aby była ze mną i pozostawała we mnie aż do końca.
Daj, abym zawsze pragnął i chciał tylko tego co Tobie odpowiada i co Tobie miłe.
Niech Twoja wola będzie moją, a moja niech zawsze podąża za Twoją i z nią współbrzmi najlepiej.
Niechaj chcę tego, co i Ty, i tego samego nie chcę, abym nawet nie potrafił chcieć albo nie chcieć inaczej, niż Ty chcesz, czy nie chcesz.
Daj mi umrzeć dla wszystkiego, co jest na świecie, znaleźć radość w tym, aby być wzgardzonym dla Ciebie i nie znanym za życia.
Daj mi ponad wszystko, co upragnione, spocząć w Tobie i w Tobie ukoić serce.
Ty jesteś prawdziwy pokój serca, Tyś jedyne odpocznienie; poza Tobą wszystko jest trudne i niespokojne.
W tym pokoju, tylko w nim, a więc w Tobie jedynym, najwyższym i wiekuistym dobru, nie zasnę i odpocznę.
Amen.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *