Modlitwy

Modlitwa za grzeszników

Wszyscy jesteśmy grzesznikami, regularnie w naszym życiu błądzimy i wracamy na dobre tory. Modlimy się w różnych intencjach, ale często zapominamy o modlitwie za nas wzajemnie, jako za grzeszników.

Wszyscy jesteśmy grzeszni

Nawet jeśli trwamy w łasce uświęcającej to na pewno zdarzają nam się drobne grzechy. A i san łaski nie jest z nami na stałe, musimy o niego dbać i kiedy może nam się to nie udać. Do tego bez względu na czystość naszego sumienia każdy z nas jest obciążony grzechem pierworodnym i jest narażony na pokusy. Dlatego potrzebujemy jak najwięcej wsparcia w walce ze złem.

Modlitwa za grzeszników

Nie ma większego daru, jaki możemy dać drugiemu człowiekowi jak przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w jego intencji. Jeśli modlilibyśmy się w intencji grzeszników, tylko drobnych i tych mocno zagubionych, to bylibyśmy silnymi chrześcijanami. Brakuje nam jednak tej modlitwy, chociaż nic ona nie kosztuje, a wręcz jest naszym obowiązkiem jako wspólnoty.

Modlitwa za grzeszników

O Boże mój, nawet w karach, którymi dotykasz ziemię, widzę przepaść miłosierdzia Twojego, bo karząc nas tu na ziemi, uwalniasz nas od kary wiecznej. Ciesz się, wszelkie stworzenie, ponieważ ty jesteś bliższe Bogu w Jego nieskończonym miłosierdziu niżeli niemowlę w sercu matki. O Boże, któryś jest samą litością dla największych grzeszników, szczerze pokutujących; im większy grzesznik, tym ma większe prawo do miłosierdzia Bożego (Dz. 423).

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *