Wiara i Kościół

Kilka słów o aniołach

Anioł kojarzy nam się z dobrym, pięknym i delikatnym skrzydlatym stworzeniem. Nierzadko myślmy o aniołach jako o postaciach bajkowych niż prawdziwych, czy słusznie?

Kim są anioły?

Anioł to prawdziwa, żyjąca istota duchowa, która pochodzi od Boga i istnieje, aby wypełniać jego plan. Chociaż jest trudna do wyobrażenia nam, ludziom to nie ma wątpliwości, co do jej istnienia. Anioły są wyłącznie po to, by wypełniać jakieś zadania, w przeciwieństwie np. do świętych czy samego Ducha Świętego. Posiadają oczywiście rozum i wolną wolę. A ile jest aniołów? Tego dokładnie nie wiadomo, ale z Pisma Świętego wiemy, że w niebie są niezliczone rzesze aniołów.

Aniołowie są istotami z natury swojej różnymi od ludzi, ale ponieważ należą do stworzeń i przyjęliśmy ich konkretny wygląd są nam bliscy, a Kościół obchodzi ich święto. Najbardziej znanym i wyjątkowym aniołem dla każdego człowieka jest Anioł Stróż. Bardzo znani są również anioł Michał i anioł Gabriel.

Bez względu na podejście, jakie mamy do aniołów warto jest zwracać się do nich w naszych modlitwach i pamiętać, że zawsze są do naszej dyspozycji. Tak jak za dziecięcych lat w pacierzu, tak i w dorosłym życiu trwajmy w przyjaźni ze swoim Aniołem Stróżem.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *