Wiara i Kościół

Kim jest Anioł Stróż?

Anioły to piękne istotny, zupełnie rozumem nieosiągalne dla ludzi. Niewiele pewnych informacji o nich wiemy, ale o jednym z nich możemy powiedzieć całkiem dużo.

Kim jest Anioł Stróż?

Anioł Stróż to istota, która pośredniczy pomiędzy nami, ludźmi a Bogiem. Anioł Stróż pełni rolę indywidualnego opiekuna człowieka. Chociaż o jego osobie nie wiele mówi samo Pismo Święte to jest to niemal jak fundament naszej wiary. Anioł Stróż przedstawiany jest zazwyczaj jako anioł-towarzysz, najczęściej dziecka.

Co dla Ciebie robi Twój Anioł Stróż?

  1. Chroni przed pokusą i pomaga unikać kłopotów. Anioł Stróż wzmacnia nas, abyśmy mocniej opierali się grzechowi i pokusom. A do tego, na ile mu pozwalamy strzeże nas od kłopotów.
  2. Dodaje odwagi. Anioł Stróż pomaga nam być odważnym w wierze, ale i w innych sprawach.
  3. Kieruje i dba. Anioł Stróż dba o swojego człowieka od jego urodzenia, otacza go swoją opieką całe życie, nawet jeśli jest on niewierzący. Kieruje go również na właściwe ścieżki.

Warto pozostawać w bliskim kontakcie z Aniołem Stróżem i codziennie się do niego modlić, aby w pełni pozwalać mu na powyższe działania. Jeśli będziemy z nim współpracować to będziemy mieć boskiego przyjaciela zawsze przy sobie. Do powyższych zadań Anioła Stróża należy też dodać, że przekazuje on nasze modlitwy do Pana Boga, wstawia się za nami i prosi o wszystko, czego potrzebujemy, nawet jeśli my sami nie jesteśmy tego świadomi.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *