Modlitwy

Modlitwa o dobrą żonę

Niektórzy mężczyźni wierzą w filmowe przeznaczenie w miłości, inni wierzą w bajkową miłość od pierwszego wejrzenia, a jeszcze inni modlą się o dobrą żonę. Chociaż dwa pierwsze wcale nie są abstrakcją to trzeci sposób jest dużo bardziej wymagający i przynosi lepsze efekty.

Dobra żona, czyli jaka?

Ktoś może powiedzieć ale co to znaczy dobra żona? Dla jednego dobra żona to żona szczupła i mądra, a dla drugiego czuła i dobrze gotująca… Jednak w modlitwie o dobrą żonę chodzi o dojrzałe podejście do sprawy, chodzi o wnętrze i charakter przyszłej żony. Dobra żona to żona, która umie słuchać, mówić i doradzić. Potrafi być przyjacielem mężczyzny i kobietą w zależności od potrzeb. A to wszystko robi w sposób dający mężczyźnie wsparcie, nawet mimo jego pomyłek.

Dobra żona dba jednocześnie o swoje potrzeby, bo wie że jej szczęście jest tak samo ważne jak jej męża. Oczywiście dobra żona nie jest idealna. Popełnia błędy, ma wiele wad. Ale taka żona zaprasza do życia Pana Boga i zawierza mu relację małżeńską. Jest otwarta ma działania i mądrość bożą.

Czy warto się modlić?

Nasza przyszłość jest już napisana, ale modlitwa o dobrą żonę to nie tylko prośba, abyśmy poślubili koniecznie dobrą kobietę. To również modlitwa o łaski dla niej, o łaski i dla nas, abyśmy byli godni dobrej żony. Poza tym modlitwa to rozmowa z Panem Bogiem, każda bez względu na charakter przybliża nas do Niego i wzmacnia. Poniżej nasza propozycja modlitwy o dobrą żonę.

Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze  Bogarodzicy Maryi, Bóg uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za  towarzyszkę  życia  Najświętszą  i  Niepokalaną  Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje życie i złączyć się z nią mocą łaski sakramentalnej małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłu Przedwiecznego. Amen.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *