KoronkiModlitwy

Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Koronka to niedługa modlitwa, która nie ma wyjątkowej historycznej genezy. Bardzo łatwo wpisuje się jednak na listy naszych codziennych modlitw.

Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest chyba drugą najpopularniejszą, zaraz po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Koronkę tę ułożył sam Ojciec Pio w latach 20 XX wieku. Jego współbracia i inne osoby, które znały Ojca Pio wspominają, że odmawiał on tę koronkę codziennie. Modlił się nią w intencji osób, które prosiły go o modlitwę.

Ojciec Pio szczególnie mocno modlił się do Bożego Serca. Zapewne dlatego owocem tej jego miłości stała się treść koronki, którą teraz modlą się tysiące osób. Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa , jak inne modlitwy do Serca Jezusa, ma charakter błagalny. Sam Jezus mówił nam niejednokrotnie, że jeśli o coś będziemy prosić w Jego imię to Pan Bóg nam nie odmówi.

Błogosławiony Ojciec Pio, właściwie Francesco Forgione, to włosku kapucyn i stygmatyk. Jego życie opiewało w cierpienia duchowe, ale mimo to nie poddawał się. Był wyjątkowym duchownym, surowym, wrażliwym i autentycznym jednocześnie. Każda książka o nim głęboko porusza i wzbudza do niego szczerą sympatię. Wydaje się, że jeśli on modlił się do Serca Jezusa to śmiało może to robić każdy z nas, ponieważ napewno był człowiekiem bliskim Bogu.

Koronki są modlitwami dla każdego wierzącego. Są proste, a ich charakter wynika z ich treści i adresata. Odmawiajmy Koronkę do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a nasze błagania zostaną wysłuchane.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *