Modlitwy

Modlitwa za prześladowanych chrześcijan

Podczas, gdy my w Polsce możemy modlić się w niemal dowolnych chwilach i miejscu, są osoby na świecie, które cierpią z powodu swojego wyznania. Chociaż nam wydaje się, że mamy tolerancyjne czasy wielu chrześcijan nawet życie traci przez nietolerancję religijną.

Czy chrześcijanie faktycznie są prześladowani?

Chociaż chrześcijanom w Polsce (zwłaszcza młodym) może nie mieścić się to w głowie to są na świecie miejsca, w których wyznawanie naszej wiary jest mocno ryzykowne. Są to między innymi Korea Północna, Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan czy Iran. Między innymi w tych państwach można zostać aresztowanym za chrzczenie kogokolwiek czy modlitwę grupową w swoim mieszkaniu, a bardziej oficjalnych działaniach nawet nie wspominamy.

Modlitwa za prześladowanych chrześcijan

Większość brutalnych zachowań w kierunku chrześcijan wynika z tego, że w danym kraju jest narzucona jedna dość agresywna religia. Z jednej strony moglibyśmy dać spokój, wycofać się i pozwolić tym państwom żyć według własnych zasad, tylko że nikt nigdzie nie powinien pozwalać na takie zasady. Nawracanie ludzi, którzy stosują w imię swojej wiary karę śmierci za ochrzczenie dziecka to nasz obowiązek.

Modlitwa za osoby, które żyją w warunkach ryzykownego wyznawania wiary to zaś obowiązek nasz – chrześcijan, którzy spokojnie modlą się każdego dnia w kościele, domu czy autobusie.

Modlitwa za prześladowanych chrześcijan

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości, pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna, wzmocnij nasze Siostry i Braci, którzy z powodu swej wiary są prześladowani.
Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością, aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność, a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie.
Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia.
Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża, a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę.
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *